Lekce BoxFit – pohodové odreagování

Možná Vás to udiví, ale box je skvělý sport. Jakmile ho jednou zkusíte, propadnete mu. U nás jsme lekce boxu nazvali BoxFit. To však vůbec neznamená, že lekce mají něco společného s aerobikem. Chceme tím pouze předem naznačit, že box je u nás hlavně zábava a prostředek, jak si skvěle zvýšit fyzickou kondici. Pokud máte ambice v ringu mezi provazy soutěžit, bude pro Vás lepší boxerský oddíl. Pokud se box chcete naučit, zaboxovat si pro radost na boxovacím pytli nebo se sparing partnerem, pořádně se zpotit při fyzické přípravě a příjemně unaveni se těšit na další trénink, pak jsou lekce BoxFit určeny právě Vám. Souboje se sparring partnerem u nás nejsou povinné. Naučíte se techniky, rozkoukáte se a pak se sami rozhodnete, zda chcete pokračovat pouze tréninkem techniky a fyzické přípravy, nebo si také sparring vyzkoušet. V každém případě uvidíte, že lekce BoxFit jsou u nás pohodovým odreagováním, které Vám poskytne skvělou a náročnou fyzickou přípravu posunující Vaši kondici o velký krok vpřed. Proč byste měli začlenit BoxFit mezi své fitness rutiny? Zde je několik důvodů:

Skvělé kardio

Box je cvičení celého těla! Procvičíte u něj svaly po celém těle od břicha, zad, ramen, bicepsů, a tricepsů až po nohy. Musíte se uhýbat a umět rozdávat údery, doslova tančit kolem soupeře, abyste se vyhnuli jeho úderům během nekonečných tříminutových kol. To vše udržuje Vaši srdeční frekvenci na vysoké úrovni. Každý pohyb má vysokou intenzitu. Odhaduje se, že za hodinu boxu lidé spálí přes 500 kalorií!

Důvěra ve vlastní schopnosti

V individuálních sportech jako je box, si budujete silný vztah mezi vámi a vaším tělem. Znáte velmi dobře své silné a slabé stránky. V ringu i v reálném životě se můžete dostat do různých obtížných situací a máte dvě možnosti, buď budete věřit ve své schopnosti nebo se obávat svého selhání. Být schopen pokračovat i za nepříznivého vývoje stavu vyžaduje určitou míru důvěry ve své vlastní schopnosti vyrovnat se s nastalou situací. Je zřejmé, že každý chce vyhrát. To je ve sportu hlavní cíl. Jde ale také o to, abychom se soustředili na to nejlepší v nás, protože špatným přístupem v ringu i v životě se můžete připravit o výhru dříve, než padne první rána.

Likvidátor stresu

Určitě jste tisíckrát slyšeli jak cvičení snižuje stres. Box dělá víc než jen to. Jednu věc na boxu totiž oceňují všichni: vyžaduje 100% soustředění, díky kterému všichni zapomenou za nepříjemné situace, které během dne zažili, i na stres z toho, co je teprve čeká. U boxu musíte být duchem přítomni, abyste mohli čelit výzvám svých sparring partnerů. Nejen souboje, ale i pouhý trénink na boxovacím pytli Vám pomůže dostat ze sebe nahromaděný stres všedních dní.

Mentální síla a zdravá sebedůvěra

Na boxu je skvělé propojení základních instinktů „boj nebo útěk“. Je to nejzákladnější a vnitřní lidská interakce v mezních situacích. Jistě, asi nejlepší variantou prevence krizových situací je včasné vyklizení bojiště ještě dříve, než k takové situaci dojde. Někdy ale můžete být zahnáni do kouta a musíte se rozhodnout. Pokud začnete s boxem, začnete se také učit jít proti svým základním instinktům a přímo čelit úderu. Dokázat si s tím poradit a umět na to reagovat jak obranou, tak i protiútokem. Zkušenosti ze soubojů s různými sparring partnery jsou pak skvělou školou právě pro takové situace. Vytrénují ve Vás zdravou sebedůvěru v kombinaci s respektem a ostražitostí.

Jak už jsme uvedli na začátku box je a měl by být radost a zábava. A není to zdaleka sport pouze pro muže. Na lekce k nám do klubu chodí nadšeně i ženy. A i ony se shodují na tom, že jako odreagování se od všedních starostí a stereotypu je box naprosto skvělá aktivita. Určitě pak také stojí za zvážení kombinovat lekce BoxFitu s našimi Grappler lekcemi. Tak neváhejte a přijďte si BoxFit vyzkoušet!

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ 3, MAXIMÁLNÍ POČET 10 ÚČASTNÍKŮ, NUTNÁ REZERVACE ALESPOŇ 3 HODINY PŘEDEM!

Proč Lekce BoxFit v SPORTECAS Fitness Club?

  • Skvělý způsob odreagování se od každodenního pracovního zatížení a stresů
  • Intenzivní kardio trénink pro zlepšení kardiovaskulárního systému a metabolizmu
  • Příjemné prostředí v nově zrekonstruovaném 150 let starém objektu
  • Snadná dosažitelnost a možnost parkování
  • Moderní, zábavné a vysoce účinné tréninkové pomůcky podle nejnovějších trendů ve cvičení

Jak vypadá typický trénink BoxFit:

  • 5 minut zahřátí
  • 5 -10 minut rozcvičení
  • 25-30 minut technická část
  • 15-20 minut fyzická příprava
  • 5 minut zklidnění a závěrečné protažení